Ráncok eltüntetése, popsi és hasbőr feszesítése csípésterápiával
Az arc- és nyakápolásban is alkalmazható terápia a csipkedő masszázs, amelyet este tévénézés alatt is végezhetünk.
A kellően letisztított és éjszakai bőrtápláló vagy masszázskrémmel bekent arc- és nyakbőrt enyhe csipkedő mozdulatokkal frissítsük fel. A kezelést a hüvelyk- és mutatóujjal, finom, gyengéd mozdulatokkal végezzük. Nem kell kifejezetten megcsípni a bőrt, inkább csípést utánzó mozdulatokkal, mind a két kezünkkel egyszerre masszírozzuk meg a bőrterületet. A szemöldök közötti mimikai ráncot a mutató-és hüvelykujjal csipkedjük kissé határozottabban.
Óvatos csipkedéssel végezzük a masszázst a száj körül kialakult ráncok simítására
Ugyanúgy „dolgozzuk meg” óvatos csipkedéssel a nyak laza, érzékeny bőrét is, amely éppen e tulajdonságánál fogva hamar ráncosodik. A legnagyobb óvatosságot a szem alatti rendkívül finom, vékony bőrterület igényli, mert a helytelen kezelés többet árt, mint használ. A rosszul végzett masszázzsal ugyanis kinyújthatjuk a bőrt, és ez maradandó szépséghibát okozhat.
A helyes kezelés
A mutató- és hüvelykujjal egészen apró, rendkívül finom csipkedő masszázst végezzünk, ügyelve arra, hogy a bőrt ne húzzuk meg. Ha a csipkedő masszázst a szem alatti kényes részen nem merjük elvégezni, akkor inkább apró, ütögető mozdulatokkal masszírozzuk ezt a bőrterületet.
- A jó közérzet és a szépség harmóniája – Mert minden testrészünk megérdemli a kényeztetést!
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
Csipkedő masszázzsal felfrissíthetjük a popsi és a has bőrét is
Ezzel a módszerrel fokozhatjuk a bőr vérellátását. A szóban forgó testrészeket egész nap ruha fedi, ezért különböző bőrhibák léphetnek fel. Ezeket megelőzhetjük vagy megszüntethetjük a csipkedő masszázs alkalmazásával. Ezzel a terápiával hosszú ideig megőrizhetjük bőrünk rugalmasságát és megelőzhetjük a cellulitis (narancshéjbőr) kialakulását is.
Szülés utáni kezelésre is ajánlható ez a masszázsmód – a bőr feszességének visszaszerzésére
A popsi- és a hasbőr kezelését kissé erélyesebb csipkedéssel végezzük, mint az arc- és nyakbőrét, mivel ezeken a testrészeken a bőr nem olyan érzékeny, mint az arcon. Ne masszírozzunk, ha a bőrön pattanás, gomba, gyulladás, seb vagy más, betegségre utaló elváltozás van.
Kapcsolódó cikkek
Szerző: Griffel Tibor
Végzettség: ELTE – Eötvös Loránd Tudományegyetem. Szakterület: a szív- és érrendszeri betegségek, gasztroenterológiai betegségek és a légzőrendszeri betegségek. Jelenleg reflexológus, életmód és tanácsadó terapeuta tanulmányokat is végzek.