A láb – Bár nem mindig látjuk, akkor is fontos az ápolása
Lábaink minden nap kemény munkát végeznek. Nemcsak cipelik egész testsúlyunkat, hanem rugózással a dupláját egyenlítik ki minden lépésnél. Ráadásul nem túl kellemes az életük, mert az év legnagyobb részét többé-kevésbé szűk cipőkben töltik, gyakran vastag zokniba bugyolálva. Ezért folyamatosan regenerálódniuk kell, és olykor-olykor sürgős ápolást igényelnek.
- Lábmasszázs
- A lábmasszázs általában még nagyobb hatással van az egész testre, mint a kézmasszázs, mert a talpon lévő reflexzónák minden szervvel és minden testrésszel kapcsolatban vannak.
- Üljön le, és tegyen egy kis labdát maga elé a földre. Talpával görgesse a labdát oda-vissza.
- Masszírozás kézzel: simítson végig néhányszor a talpán a lábujjaktól a sarokig, erőteljes nyomást kifejtve először hüvelykujjával, majd öklével is.
- Lábfürdő
A lábfürdő lazít és ápol is egyben. Vegyen meleg lábfürdőt (a víz legyen 30-33 fokos), ez serkenti a keringést.
- Lábápoló fürdő
- Töltsön egy vödörbe vagy egy tálba körülbelül 5 liter vizet.
- Tegyen a vízbe 10 csepp citromolajat, 10 csepp levendulaolajat és 3 evőkanál tejszínt. Legalább 15 percig áztassa lábát a fürdővízben. Nagyszerűen frissít és puhítja a bőrt.
- Végül törölje szárazra lábát egy törülközővel.
- Gyógynövényes lábfürdő
- Túlerőltetett és duzzadt lábra:
- Töltsön egy vödörbe vagy egy tálba körülbelül 5 liter vizet.
- Tegyen a vízbe fél csésze borsmentalevelet, fél csésze kamillavirágot és fél csésze levendulavilá Ez csillapítja a duzzanatot és megnyugtatja a bőrt.
- Áztassa lábát legalább 15 percig.
- Végül törölje szárazra lábát egy törülközővel.
- A lábfürdő után tolja vissza a körömbőrt egy rózsafapálcikával.
- Lábpeeling
A peeling különösen fontos a lábaknak, mivel a bőr itt folyamatosan nagy terhelésnek van kitéve, így hajlamos az el-szarusodásra. Habkővel vagy homokkővel dörzsölje le talpáról ezeket a megvastagodott szarurétegeket. Az avokádós peeling kiválóan alkalmas az elhalt hámsejtek eltávolítására.
Egy fél avokádó húsából pürét készítünk, és hozzákeverünk 2 evőkanál kukoricalisztet, valamint 3 evőkanál durva szemcsés tengeri sót. Bedörzsöljük a lábakat az avokádó-masszával, és körkörös mozdulatokkal lágyan megmasszírozzuk. Végül bő vízzel lemossuk a peelinget a lábról, és szárazra töröljük.
- Lábpakolás A peeling után lássuk el bőrünket tápanyagokkal, tegyünk fel egy pakolást.
- Kakaóvajas pakolás
- Forrósítsunk fel 50 gramm kakaóvajat, majd vegyük le a tűzhelyről. Lassan csöpögtessünk bele 10 csepp citrom- és 5 csepp pacsuliolajat (gyógyszertárban kapható).
- Hagyjuk lehűlni a krémet, majd bőségesen kenjük be vele lábunkat. Húzzunk rá pamutzoknit, és hagyjuk fenn a pakolást legalább 20 percig.
- Körömápolás
- Végül ápoljuk a körmöket is: keményebbek, mint a kezünkön, ezért formázásukhoz használjunk körömcsipeszt. Vigyázzunk, hogy ne vágjuk túl rövidre, mert könnyen benőhetnek.
- A köröm felszínén lévő barázdákat simítsuk el polírozó reszelő Legyünk óvatosak, mert ha túl erősen reszeljük, új barázdák alakulhatnak ki. Esetleg használhatunk barázdaki-töltő lakkot is.
- Dörzsöljük be a körmöket és a körömágy bőrét ápoló olajjal.
- Még egy pár percig polcoljuk fel a lábunkat.
Szerző: Szentgyörgyváry Lóránt
Szakmai gyakorlatok és tanulmányok: Életmód-tanácsadás, kiropraktika és reflexológia. Minden érdekel ami az egészséggel vagy annak megőrzésével kapcsolatos. Az oldalon rendszeresen publikálom a saját cikkeimet.