Önhipnózis – hogyan végezzük?
Az önhipnózisnak talán még találóbb elnevezése az önszuggesztió. Egészen egyszerűen arról van szó: elhitetjük magunkkal, hogy jól érezzük magunkat, és ennek a pozitív érzésnek a segítségével az elme ereje meggyógyítja a testet. Az öngyógyításban leggyakrabban azt a módszert alkalmazzuk, hogy újra és újra ismételgetünk egy szót vagy egy kifejezést.
E technikát megerősítésnek szokták nevezni. A francia vegyész és hipnotizőr, Emilé Coué mintegy száz évvel ezelőtt találta ki a következő önszuggesztiós mondatot: „Napról napra minden tekintetben egyre jobban és jobban érzem magam.” Amikor ezt a mondatot naponta kétszer, reggel és este tizenöt-hússzor egymás után elismételték maguknak látszólag reménytelen állapotú (idült betegségben szenvedő, szenvedélybeteg vagy fóbiáktól gyötört) emberek, enyhültek bajaik.
Manapság a legismertebb megerősítések az amerikai terapeuta, Louise Hay nevéhez fűződnek. Számos negatív gondolatmintát és hiedelmet azonosított, majd azt tanította, hogyan lehet megérteni a testre gyakorolt romboló hatásukat. A megerősítéseket a legjobb mindennap tükör előtt elismételni.
Önhipnózis - megerősítő mondatok
Gyakoroljuk tükör előtt az alábbi megerősítő mondatokat:
- Nyugodt és magabiztos vagyok.
- Szeretem és elfogadom magamat.
- Csodálatos emberi teremtmény vagyok.
- Én igazgatom az életemet, senki más.
- Erős vagyok, és az elmém/szívem meggyógyítja magát.
- Tele vagyok gyógyító erővel.
Az önhipnózisnak, ennek a nagyszerű eredményeket hozó terápiás módszernek a segítségével be tudunk lépni belső képzeletvilágunkba. A legtöbb fájdalom esetén hatásos, adódjon az akár a test, akár a lélek betegségéből.
Szerző: Griffel Tibor
Végzettség: ELTE – Eötvös Loránd Tudományegyetem. Szakterület: a szív- és érrendszeri betegségek, gasztroenterológiai betegségek és a légzőrendszeri betegségek. Jelenleg reflexológus, életmód és tanácsadó terapeuta tanulmányokat is végzek.