Mitől alakulhat ki a gyűjtőeres fekély és hogyan kezelhetjük?
Mit tehetünk ellene?
Mindezek ismeretében alapvető cél a megelőzés, különösen azoknál az embereknél, akiknél a kockázati tényezők halmozottan jelen vannak. Erre alkalmas módszerek: fokozott fizikai aktivitás, külső támasz (rugalmas pólya, rugalmas harisnyák), testsúlykontroll, gyógyszeres keringésjavítás.
Műtéti javallatok
Klinikailag manifesztálódott alsóvégtagi gyűjtőeres tágulatok esetén. A fő cél az állapotromlás megelőzése, a felületes visszérgyulladás és súlyos bőrelváltozások, gyűjtőeres fekélyek kialakulásának elkerülése. Cél, hogy a szükségessé váló sebészi kezelés időben történjen.
Utókezelés
Nagyon lényeges a sebészi korrekció eredményének megőrzése, fenntartása. Időleges gyógyszeres kezelés és tartósabb kompressziós kezelés – rugalmas pólya, majd rugalmas gyógyharisnya-viselés több hónapig. Műtéti eredményesség: megfelelő műtéti technikát alkalmazva, gyakorlott érsebész által végezve jó hosszú távú eredményességet biztosít.
Szerző: Szentgyörgyváry Lóránt
Szakmai gyakorlatok és tanulmányok: Életmód-tanácsadás, kiropraktika és reflexológia. Minden érdekel ami az egészséggel vagy annak megőrzésével kapcsolatos. Az oldalon rendszeresen publikálom a saját cikkeimet.