Masszázs

Az érintés varázsa – hogyan hasunk mások érzelmeire

A bőr választja el az ember belső mikrovilágát a külső makrovilágtól, de egyben továbbítja a külvilágból érkező különböző ingereket a belső, láthatatlan érzésvilágnak. Ilyen például az érintés. Ha két ember vonzódik egymáshoz vagy szereti egymást, megmagyarázhatatlan belső kényszer ösztökéli őket, hogy megérintsék egymást. A bőr a tolmácsa a fizikailag megfoghatatlan érzelmeknek.

Érintés

Voltaképpen két ember csak a bőrén keresztül érintkezhet egymással, az egyszerű kézfogástól az intim kapcsolatig. Ez természetes is, mert az érintés, a simogatás, az ölelés, a csók és a szeretkezés is bőrkontaktus, így hatással van az ember fizikai és érzelmi mivoltára. A bőrön levő idegvégződések hálózatán keresztül közvetíteni képes az érintés révén küldött üzeneteket.

Egy dologban mindenfajta simogatás megegyezik: a másik fél érzelmeire hat.

Ha arra gondolunk, milyen jólesik, ha egy fárasztó nap után a társunk néhány kedves szó kíséretében megsimogatja az arcunkat, a kezünket, vagy milyen megnyugtató hatása van egy hűvös kéz érintésének, ha lázas betegek vagyunk.

Arc érintése

Stimuláló hatása többszörös annak a simogatásnak, amely az intim kapcsolatot készíti elő. Például a férfi simogató keze kedvese bőrén felefedező útra indul, s az így közvetített ingerek felkeltik a vágyat.

Fia párkapcsolatban – házasságban vagy élettársi viszonyban -a nő megtanulja és alkalmazni tudja a simogatás művészetét, akkor az a páros minden téren együtt tud működni: a hétköznapok ügyes-bajos dolgaiban és az intim szféra területén egyaránt. Természetesen ez a „tanulás” a pár férfi tagjára is vonatkozik.

A simogató masszázs az egész idegrendszerre ható, a nemi vágyat felkorbácsoló előjáték része.

Simogató masszázs

A női test élő hangszerként reagál az érzéki pontokhoz – erogén zónákhoz – értő férfikéz érintésére. A kölcsönös simogatás, incselkedés végül odáig vezet, hogy a felébredt vágy egyre sürgetőbbé válik, amit végül felold az örömteli beteljesülés.

Tibor Griffel

Szerző: Griffel Tibor

Végzettség: ELTE – Eötvös Loránd Tudományegyetem. Szakterület: a szív- és érrendszeri betegségek, gasztroenterológiai betegségek és a légzőrendszeri betegségek. Jelenleg reflexológus, életmód és tanácsadó terapeuta tanulmányokat is végzek.