Fittség

Gondolatainkkal váljunk fiatallá!

Egy amerikai kísérlet

Kutatási eredmény: egy, a Harvard Egyetemen végzett figyelemre méltó kísérlet azt mutatta, hogy a tudati állapot megváltoztatása jelentős mértékű fiatalodáshoz vezethet.

Egy csoport 75 éves és annál idősebb ember azt a feladatot kapta, hogy egy héten át szellemileg éljen a múltjában. Nem volt szabad magukkal hozni semmiféle tárgyat, ami jelenlegi életükhöz kapcsolódik. A kísérlet céljára igénybe vett házat ugyancsak jóval korábbi stílusban rendezték be. A kísérleti alanyoknak 20 évvel korábbi életüknek megfelelően kellett viselkedniük és beszélniük. Azaz a hivatásukról beszéltek, mintha csak aktívan dolgoznának, holott már régen nyugdíjasok voltak.

Annak ellenére, hogy mindössze egy hétig éltek a múltjukban, az eredmény nagyon látványos volt. Jelentős mértékben javult az emlékezőtehetségük és kézügyességük. Arcuk fiatalosabbá vált, ízületeik ruganyosabbak lettek, tartásuk kiegyenesedett, járásuk fiatalosabb és lendületesebb lett, még látásuk és hallásuk is javult. S ilyen rövid idő alatt intelligenciahányadosuk is mérhetően emelkedett.

A kontrollcsoport tagjainál, akik a jelen körülményeknek megfelelően élték le ezt a hetet, semmiféle hasonló változás nem volt tapasztalható.

Hassunk a gondolatainkra!gondolat-tudat

A tudatunkban tárolt információknak, sajnos, jó része negatív, gyakran még ellentmondásos is, elavult, vagy egész egyszerűen káros. Ne fogadjunk be ilyen gondolatokat, mert ezek észrevétlenül érzelmekhez kapcsolódnak, így indítékká válnak, ami aztán a valóságban valamilyen megnyilvánuláshoz vezet. Mai állapotunk korábbi gondolataink és érzéseink eredménye, s mai gondolataink és érzéseink határozzák meg jövőnket, holnapi létünket.

Ezért ne engedjük hát, hogy mások negatív gondolatokkal terheljenek bennünket, és tereljük a beszélgetést azonnal a lehetőségekre és megoldásokra. Olyanokkal vegyük körül magunkat, akik pozitív alapállásból szemlélik az életet, s mindenekelőtt váljunk mi magunk olyanná, aki felemelően hat környezetére. Akkor egyszerre a legkellemesebb dolgokat élhetjük át, ismét örömteli véletlenek és események történnek meg velünk. A többiek a szerencse fiának tartanak majd, mi azonban pontosan tudjuk, mi a titok. Ez a jutalmunk: a valóság, amelyet gondolataink és érzéseink irányításával magunk formáltunk meg.

Próbáljunk optimisták lenni!

Tény, hogy az optimizmus meghosszabbítja az életet. A jó hangulat fiatalon és egészségesen tartja az immunrendszert. A borúlátás és a pesszimizmus viszont a temetkezési vállalatok forgalmát növeli. A nevetés ugyancsak nagyon egészséges, jó lenne, ha többet gyakorolnánk. Még az indokolatlan nevetésnek is van kedvező hatása. Gondolataink iránya kihat megjelenésünkre is, de mindenekelőtt kisugárzásunkra, s olyan megnyerő és sikeres személyiséggé válhatunk, akinek egyszerűen minden sikerül, aki mindig egészséges, a topon van, aki élvezi az életet.

Tőlünk függ, hogy megöregszünk-e!

Az a vélekedés, hogy az évek múlásával egyre öregebbek leszünk, egyike azoknak a túlhaladott nézeteknek, amelyektől meg kell szabadulnunk. Az önmagunkról alkotott szellemi kép az a műszaki rajz, amely szerint testi intelligenciánk az életfolyamatokat irányítja. Ez azt jelenti, hogy az öregedési folyamatot az indítja be, ha úgy véljük, öregek vagyunk.

Amiben hiszünk, az az a hatalom, amely életünket meghatározza. Mivel szervezetünk rendelkezik a megújulás képességével, rajtunk múlik, milyen megvalósítandó szellemi tervrajzot készítünk számára. Tudatosítsuk magunkban, hogy szervezetünk bármelyik percben készen áll arra, hogy regenerálódjon, hogy fiatal maradjon mindaddig, amíg szükségünk van rá.

Hogyan éljük meg az öregkort a beteljesülés időszakának?

Az öregedés azt is jelenti, hogy amikor önképünk szerint öregnek érezzük magunkat, és nem várunk semmit az élettől, testünk vagy tudatunk olyan döntést hoz, hogy felújításra van szüksége. De rendelkezésünkre áll a sorsdöntő váltókapcsoló, melyet az egészségünk megőrzéséhez és életünk meghosszabbításához való viszonyunk segítségével használhatunk.

Öregség = betegség?

Napjainkban csaknem valamennyien a fiatalos öregedés amatőrjei vagyunk, amit feltétlenül meg kell változtatnunk, hogy beépített genetikai védőkapcsolónk működőképességét magas életkorunkig megőrizhessük.

Számos olyan betegség van, amely az öregedéssel lelassul vagy eltűnik. Ez azt jelenti, előfordulhat, hogy kilencvenévesen egészségesebbek vagyunk, mint amilyenek nyolcvanévesen voltunk, s ez minden életkorra igaz. Ez konkrétan azt jelenti, hogy akár azonnal elkezdhetünk fiatalodni.

A legfontosabb lépés, hogy felismerjük: túlhaladottak, hibásak az öregkorról kialakított elképzeléseink és nézeteink, ezért azok változtatásra szorulnak. Öntudatlanul is az öregedéshez kapcsolunk bizonyos fizikai változásokat és képességeket. Vegyük sorra, mit is társítunk pillanatnyi állapotunkban az öregséghez. Ilyen tulajdonságok vannak-e közöttük, mint önállóság, nyugalom, bölcsesség, megfontoltság, elismerés és öröm, vagy épp ellenkezőleg, ilyenek: elszigeteltség, szomorúság, betegeskedés, fizikai hanyatlás, kilátástalanság, szegénység, érdektelenség?

Nem kell öregnek lennünk!Öreg és fiatal arc

Arról van tehát szó, hogy hozzuk újra jó kondícióba tudatalattinkat. Ennek első lépése, hogy szabaduljunk meg a felhalmozódott, idejétmúlt nézeteinktől, a második, hogy alakítsunk ki új, hasznos nézeteket, s azokat tartósan kössük magunkhoz. Ismerjük fel, hogy senki sem attól lesz öreg, hogy megélt egy bizonyos életkort. A fiatalság és az egészség valójában egy pontosan meghatározott szellemi állapot.

Izabella Langh

Szerző: Langh Izabella

Gyakorló természetgyógyász vagyok. Táplálkozási és  életmód specialista is vagyok, immár 12 éve próbálom az embereket egy egészségesebb életforma felé terelni, egyre több sikerrel.