Séta vagy utazás a babával, mit vigyek magammal?
Mostantól nem léphetünk ki üres kézzel a lakásból – de legalábbis a gyerek nélkül. Valahányszor kitesszük a lábunkat, nagy valószínűséggel a következő dolgokat kell magunkkal vinni:
Pelenkázótáska nélkül egy lépést se!
A táskát rendszeresen utána kell tölteni, hogy mindenkor becsomagolva és indulásra készen álljon.
Pelenkázó alátét
Ha nem jár a pelenkázótáskához, tegyünk bele be egy külön vízhatlan lepedőt. A baba alá törülközőt vagy textilpelenkát is lehet teríteni, de az nem garantálja a házigazda szőnyegének, ágyának, bútorának megvédését a pelenkázás következményeitől.
Pelenka
A szükséges mennyiség attól függ, mennyi időre megyünk el hazulról. Biztonság kedvéért mindig eggyel többet vigyünk magunkkal, mint amennyire várhatóan szükség lesz.
Popsitörlő
A kisméretű tartó praktikusabb, de gyakran utána kell tölteni. Olyasféle minicsomagolásban is kapható, mint a tízes papír zsebkendő. Szükség esetén jól jöhet kéztörlés céljára is, pl. Szoptatás előtt, pelenkázás előtt és után, vagy az etetés következtében összekent ruha, bútor stb. letisztogatásához.
- Négy előny, amelyek miatt megéri kollagént fogyasztani
- „Erősítő” edzéstípus – mit jelent és mi a hatása?
- Testmozgás kérései
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
Lezárható nejlonzacskók
Az eldobható használt pelenkának, főleg ha nincs szemetes a közelben, illetve a babáról levett mosnivalónak.
Tápszer
Tápszeres gyerek esetén, ha a távollét ideje túllépheti az etetési időt. Ha bontatlan tápszeres üveget vagy egy palack vizet és helyben bekeverhető tápszerport viszünk magunkkal, nem kell hűtésről gondoskodni. Az otthon előre elkészített tápszert azonban egy kisebb jégakkuval vagy jégkockákkal együtt hőszigetelő tartóba kell tenni.
Vállra teríthető pelenka
A barátnők bizonyára boldogok lesznek, ha felvehetik a gyereket, de annak már kevésbé örülnének, ha összekeni a ruhájukat. Egyetlen textilpelenka segítségével elejét vehetjük a kínos perceknek, fintorgásnak.
Tiszta ruha a babának
A makulátlanul elegáns gyermekkel fontos családi vendégségbe megyünk. Megérkezünk, kiemeljük a kocsiból az édes kis porontyot, és kiderül, hogy az „utolsó simításról” maga gondoskodott egy szép nagy, mustársárga folt formájában. Hát ezért érdemes még egy – hosszabb távollét esetén még két – öltözéket magunkkal vinni. Egy jó adag popsitörlővel egyetemben.
Cumi, ha cumizik a baba
A cumit tiszta nejlonzacskóba kell tenni.
Szórakozási lehetőség
Pici babának bármi jó, aminek a látványa elszórakoztatja, főleg amikor a kocsiban vagy a gyerekkocsiban ül. Nagyobbacskáknak olyan könnyű játékszer való, amit meg tud fogni vagy himbálni, de nem tud a szájába venni.
Fényvédő
Ha a babát nem tudjuk árnyékban tartani, vékonyan kenjük be az arcát, kezét, testét megfelelő minőségű napvédő tejjel (ezt ma már féléves kor alatt is javasolják, sőt télen-nyáron, hiszen a hóról visszaverődő napfénytől is le lehet égni).
Egy falat a mamának
Ha szoptatunk vagy hosszabb időt töltünk olyan helyen, ahol nem lehet megfelelő tápértékű ennivalóhoz jutni, vigyünk magunkkal egy almát, egy darabka sajtot, búzából készült péksüteményt, kenyeret vagy egy zacskó aszalt gyümölcsöt. A parkban, ahol nincs büfé, egy dobozos gyümölcslé vagy egy termosz meleg ital se árthat.
Egy (vagy két, vagy három) falat a babának
Ha már szilárd ételt is eszik a baba, és etetési időre nem érünk haza, vigyünk magunkkal néhány üveg bébiételt (kinyitás előtt nem kell hűteni, tálalás előtt nem kell melegíteni), egy kanalat nejlonzacskóban (később a maszatos kanalat is beletehetjük), egy élőkét és jó sok papírszalvétát.
Később kézbe adható ennivaló is megfelel (természetesen meleg időben csak olyan, ami nem romlik meg), például friss gyümölcs, kifli, keksz, hogy étkezések között csillapítsa a gyerek éhségét, és hasznosan tölthesse az időt. Vigyázat, éhség ellen vagy megnyugtatás céljából nem szabad nasit dugdosni a baba szájába, mert a csecsemőkorban felvett helytelen étkezési szokások miatt később nagy árat kell fizetni!
Piperecikkek, elsősegélykészlet
A baba egészségi állapotától és a célállomástól függően szükség lehet pelenkakiütés elleni balzsamra vagy kenőcsre, sebtapaszra, antibiotikumos seblemosóra (főleg ha a gyerek már mászik vagy jár), gyógyszeres kezelés esetén a beadandó orvosságokra (ha a következő beadásra nem érünk haza; a hűtve tartandó orvosságot jégakkuval együtt hőszigetelt tartóba kell tenni).
Szerző: Griffel Tibor
Végzettség: ELTE – Eötvös Loránd Tudományegyetem. Szakterület: a szív- és érrendszeri betegségek, gasztroenterológiai betegségek és a légzőrendszeri betegségek. Jelenleg reflexológus, életmód és tanácsadó terapeuta tanulmányokat is végzek.